IDAs hovedbestyrelse

Repræsentantskabet har 21. maj 2016 valgt ny Hovedbestyrelse for en 3-årig periode.

Forretningsudvalget består af formand, næstformand og de medlemmer af Hovedbestyrelsen, der er markeret med (FU).

Formand
Thomas Damkjær Petersen
tdp@ida.dk
21 70 87 84
  
Næstformand
Søren Vang Fischer
sorenvf@gmail.com
20 40 53 44
  
Mette Alberg Mosgaard (FU)
mette@plan.aau.dk
22 56 86 72
  
Jens Andresen
jens.andresen@adr.dk
28 83 81 88
  
Ellen Fænøe (FU)
ellen.faenoee@gmail.com
40 40 98 81
  
Harald Gade Andersen
haraldgade@gmail.com
30 48 21 95
  
Jørn Guldberg (FU)
jorn.guldberg@gmail.com
31 33 42 04
  
Jens Heide
jnsheide@gmail.com
21 64 81 24
  
Christina Kiær
c.kiaer@os.dk
20 14 32 04
  
Laura Klitgaard
laura_klitgaard@hotmail.com
30 32 86 83
  
Malene Krog Lundsby (FU)
mklundsby@gmail.com
60 50 73 35
  
Ivan Lilleng
Ivan@Lilleng.dk
30 51 83 21
  
Malene Matthison-Hansen
malene1602@gmail.com
40 58 70 72
  
Peter Vonsild
vonsild@has.dk
40 21 61 01
  
Natashia Mai Yde Larsen
nm@ydelarsen.com
21 42 81 92
  
Formand for Ansattes Råd,
Talsperson i Hovedbestyrelsen
Juliane Marie Neiiendam
jmn@ida.dk
28 14 40 04