Event

Foredrag af BestInTESLA

Teslas ingeniører ændrer både biler og produktionslinjer hver eneste dag i realtid. De øvrige i branchen halter efter og nu kopierer de Tesla.

Pakhusene, Aarhus C

Thursday, 18 June 2026

19:30 - 21:30

DKK 50.00

Danish

More practical information at the bottom of the page.

Teslas Produktions Revolution: Fremtiden bliver bygget nu!

Kom med til en eksklusiv keynote, hvor vi løfter sløret for, hvordan Tesla fuldstændig omskriver reglerne for bilproduktion og innovation.

Oplev, hvordan Teslas ingeniører ændrer både biler og produktionslinjer hver eneste dag i realtid. Dyk ned i de kraftfulde digitale tvillinger, der lever i skyen og spejler hver eneste bil. Bliv fascineret af Giga Casting-teknologien, som Tesla introducerede først – mens resten af branchen stadig halter efter og nu kopierer den. Udforsk den revolutionerende strukturelle batteripakke og den banebrydende Unboxed-produktionsmetode, der allerede tager form i produktionen af CyberCab.

Det her er ikke visioner på en tavle. Det er virkeligheden hos en virksomhed, der bevæger sig med lysets hastighed, mens resten af bilindustrien leger catch-up.

Du vil ikke gå glip af denne indsigtsfulde og inspirerende gennemgang af de ingeniørmæssige gennembrud, der former morgendagens mobilitet.

Se keynoten – og oplev fremtiden, mens den bliver skabt.

Biletter udleveres ikke, du møder op til arrangementet hvis din tilmelding er godkendt. Her bliver du tjekket ved indgangen. 

Der er pause i foredraget hvor der er udskænkning af en øl/vand eller et glas vin.

Der er parkeringsmuligheder mod betaling på Aarhus Ø.

Dette arrangement er lavet af Poul Saaby. Mail: posa@aarhus.dk. Mobil: 41857888

Prices

Unemployed IDA member

50 kr.

Member

50 kr.

Senior member

50 kr.

Student member

50 kr.

Options

Ledsager

150 kr.

Practical Information

Where

Pakhusene
Mariane Thomsens Gade 1C
8000 Aarhus C
Mariane Thomsens Gade 2F, 3. sal, 8000 Aarhus

When

Thursday, 18 June 2026
19:30 - 21:30

Registration deadline

Monday, 1 June 2026 23:55

Latest cancellation

Thursday, 28 May 2026 23:55

Event language

Danish

Total seats

25

Available seats

24

Organizer

Aarhus Afdeling, IDA Østjylland

Meetup no.

367208
Login to see attached files