Event

Ginsmagning - et interessant univers

En klassisk Gin & Tonic kender de fleste, men her skruer vi både elementer fra hinanden - og prøver noget nyt. Hvad fungerer godt, og hvad fungerer rigtig godt?

Vin & Vin Aalborg, Aalborg

Friday 2 May 2025

18:30 - 21:30

DKK 165.00 - DKK 215.00

Danish

More practical information at the bottom of the page.

Igen byder IDA jer indenfor hos Vin&Vin - denne gang i Gin'ens tegn.

Hvorfor gøre det mere kompliceret end som så - derfor er aftenens opskrift simpel;
En tur rundt i ginnens univers. Vi skal smage forskellige typer; bl.a. London Dry, Old Tom mm. Vi skal smage ginnen i sin rene form, men i høj grad også lære at sætte den rigtige tonic og garnish til sin GT for at få den bedste drink mulig!

Denne aften skal vi smage otte forskellige gins, og der vil være brød, mandler & chips under smagningen. Alt sammen i en uformel, underholdende og afslappet stemning.

Praktisk information

Ved spørgsmål til arrangementet kontaktes Tobias Christensen på tobiasc@ida.dk 

Du bedes fremvise din billet, når du ankommer til arrangementet.

Obs. Ved problemer med tilmelding kan Luka Agerbo kontaktes på luka@ida.dk. Oplys IDA-nummer og arrangementsnummer. Er du forhindret i at deltage i arrangementet, bedes du melde afbud. I tilfælde af udeblivelse uden afbud inden afmeldingsfristen opkræves et ’no-show fee’ svarende til billetprisen for arrangementet. Afbud kan meldes på www.ida.dk. Vi forbeholder os retten til at aflyse arrangementet, såfremt vi ikke får et tilstrækkeligt antal tilmeldinger.  

Prices

Unemployed IDA member

215 kr.

Member

215 kr.

Senior member

215 kr.

Student member

165 kr.

Options

Ledsager

300 kr.

Practical Information

Where

Vin & Vin Aalborg
Vestre Allé 2
9000 Aalborg

When

Friday 2 May 2025
18:30 - 21:30

Registration deadline

Thursday 24 April 2025 23:55

Latest cancellation

Thursday 17 April 2025 23:55

Event language

Danish

Participants

38

Organizer

IDA Studieudvalg Nord

Co-organizer

Kurser for studerende
Aalborg studieevents

Meetup no.

358609
Login to see attached files