Event
IDA X MBF’s Crash Course i Cellulær Neurofysiologi
Eksamen i cellulær neurofysiologi er lige om hjørnet. Er neuroner og aktionspotentialer gledet lidt i baggrunden af celle-væv? Så kom til Crash Course i Cellulær Neurofysiologi d. 18. oktober og få genopfrisket pensum. Frokost er inkluderet.
Lundbeck Auditoriet, København
Sunday, 18 October 2026
09:00 - 17:00
DKK 0.00
Danish
Privat arrangement for Molekylær Biomedicin studerende på KU
Hvornår: 18. oktober Kl 9-17
Hvor: Lundbeck, BioC
Mad: Der vil være Frokost i form af sandwich Tilmelding: Tilmelding er gratis. Det er et krav at man tilmelder sig igennem IDA-eventet for at deltage. Tilmeldingsfristen er 16.10.
Få en gennemgang af kurset på én dag, så du står godt rustet til eksamen. Kursets teori og materialer vil blive gennemgået, og der vil være mulighed for at stille spørgsmål, til det man skulle være i tvivl om. Undervisningen afholdes af AK og Victor, begge Ph.D. studerende, som tidligere har læst molekylær biomedicin.
Program
09:00-12:00: Første halvdel
12:00-12:15: Pause (Sandwich)
12:15-15:00: Anden halvdel
15:00-17:00: Spørgsmål
Prices
Participant, not a member of IDA | 0 kr. |
Student member | 0 kr. |
Practical Information
Where
Ole Maaløes Vej 5
2100 København
When
09:00 - 17:00