Event

Ølsmagning hos HANTWERK

Kan du lide god øl? Så kom med til ølsmagning på HANTWERK, hvor vi smager på 7 forskellige øl fra mikrobryggeriet humleland. Undervejs er der rundvisning, så du ved selvsyn kan se, hvad der er i gære.

Hantwerk, Aarhus C

Thursday, 22 October 2026

18:20 - 20:30

DKK 135.00

Danish

More practical information at the bottom of the page.

Der bliver fortalt om bryggeriets samt stedets historie alt i mens, vi smager på 7 forskellige øl. Undervejs vises der rundt af bryggerne, så man får et indblik processen fra de enkelte råvarer til det færdige produkt. Bryggeriget er nemlig placeret i selve baren. IDA arrangementet slutter ca. kl. 20:30, men der vil være rig mulighed for at smage sin yndlingsøl endnu engang, da baren er åben til kl. 23:00.

Vi mødes på HANTWERK Kl. 18:20, hvor der er en kort velkomst inden smagningen går igang kl. 18:30.

Praktisk info

Du bedes fremvise din billet i IDA-appen, når du ankommer til arrangementet. Ved spørgsmål mv. kontakt arrangementsansvarlig Nicolai Jung Rasmussen på Nicolaijung@m.ida.dk. Er du forhindret i at deltage i arrangementet, bedes du melde afbud før afmeldingsfristen. I tilfælde af udeblivelse uden afbud opkræves et “no show fee” svarende til 250 kr. for dette arrangement. Afbud kan meldes på Log ind | IDA

Prices

Student member

135 kr.

Options

Ledsager

250 kr.

Practical Information

Where

Hantwerk
Fiskerivej 2D
8000 Aarhus C

When

Thursday, 22 October 2026
18:20 - 20:30

Registration deadline

Monday, 12 October 2026 23:55

Latest cancellation

Friday, 9 October 2026 23:55

Event language

Danish

Total seats

40

Available seats

40

Organizer

IDA Studieudvalg Østjylland

Co-organizer

Aarhus studieevents
Kurser for studerende

Meetup no.

367892
Login to see attached files