Event
"SAT" Jonas Mogensens nye onemanshow i AKKC
Jonas Mogensen er nu klar med sit andet one-man-show - SAT, så kom med IDA og grin med, når Jonas Mogensen indtager scenen i AKKC med sin underspillede og fantasifulde stil.
AKKC, Aalborg
Thursday, 9 September 2027
17:45 - 21:30
DKK 460.00
Danish
Jonas Mogensen er tilbage med et nyt onemanshow. Det hedder SAT. Om det er hans bedste show til dato, vil han næppe selv påstå. Han er trods alt nordjyde. Men noget tyder på, at det er værd at rejse sig fra sofaen for.
Jonas Mogensen har en unik evne til at se det store i det små, fra en helt skæv vinkel og med så tør en levering, at man ikke kan holde grinene tilbage, så derfor er der en god grund til at tage med IDA ind og se Jonas Mogensen nye one-man-show - SAT.
Vi mødes inden showet indenfor AKKC hovedindgang lige til venste for informationen, se efter IDA repræsentant, der står med IDA skilt/jakke.
Vi har billetter på række 7-9.
Billetter udleveres ved lodtrækning ved ankomst.
Showet antages at vare ca. 1 time og 30 minutter
Efter showet går vi over til Café Visa i Kennedyarkaden, der ligger ca 10 minutters gang fra AKKC
Vi mødes hurtigst muligt, men senest kl. 20.00 i restuaranten. Her skal vi hygge os over noget mad og drikke, samt måske vende aftenens show.
I kan frit vælge mellem nedenstående retter (gøres under tilvalg i tilmeldingen):
Steak med krydrede kartoffelbåde og bearnaisesauce
Husets burger med 220 grams grillet bøf af hakket oksekød med sprød salat, tomat, agurk, rødløg, Bacon og cheddar ost. Serveres med krydrede kartoffelbåde.
Kyllingeburger med grillet barbecuemarineret kyllingebryst med sprød salat, tomat, agurk og rødløg. Serveres med krydrede kartoffelbåde
Fiskeburger med 2 stk fiskefilet med koldrøget laks, koldvandsrejer, kaviar, sprød salat, tomat, agurk, rødløg, rucola, rød peberfrugt, citron og skaldyrsdressing. Serveres med pommes frites.
Burrito Hvedetortilla med marineret hakket oksekød, rødløg, peberfrugt, cheddar ost. Serveres med kogte, løse ris, nachos, tzatziki og frisk salat.
Vegetarsalat Alt grønt og sundt fra køkkenet med soltørrede tomater, ristede pinjekerner og creme fraiche dressing.
Seafoodsalat Grillet tigerrejer, koldrøget laks, koldvandsrejer. Serveres på en bund af sprød salat, hertil skaldyrs dressing
Lasagne med hjemmelavet cremet kødsauce, bechamelsauce og revet mozzarella lagt på friske pastaplader. Serveres med cremefraiche og sød chilisauce.
Spaghetti Carbonara med bacon og æg vendt i cremet flødesauce. Med et strøg af med parmesanost.
Spaghetti vegetar med årstidens grøntsager vendt i chili-tomatflødesauce.
Vegansk ret
Arrangementet er for IDA-medlemmer med max 1 ledsager.
Prisen er 460 kr pr person og inkluderer billet, 1 hovedret og 1 vand/øl eller 1 glas vin.
Arrangør kan kontaktes på sms 61 22 41 50.
Bemærk:
- Spis evt. lidt let mad inden showet da vi først spiser efter showet!
- Der er begrænset antal pladser. Hvis der er udsolgt, så sæt dig endelig på venteliste, så prøver vi at skaffe flere billetter.
- Tilmelding er bindende.
- Der er fri transport med NT (bus og tog) til og fra arrangementet. I vil få tilsendt en kode til bestilling af billet.
- Kører I selv, så er parkering på AKKCs parkeringsplads billigst. Det koster 8 kr/t indtil kl. 19, herefter gratis.
- Sluttidspunkt er anslået
Prices
Unemployed IDA member | 460 kr. |
Member | 460 kr. |
Senior member | 460 kr. |
Student member | 460 kr. |
Options
ledsager | 460 kr. |
Steak | 0 kr. |
Husets burger | 0 kr. |
Kyllingeburger | 0 kr. |
Fiskeburger | 0 kr. |
Spaghetti Carbonara | 0 kr. |
Spaghetti vegetar | 0 kr. |
Lasagne | 0 kr. |
Seafoodsalat | 0 kr. |
Burrito | 0 kr. |
Vegansk ret | 0 kr. |
Vegetarsalat | 0 kr. |
Practical Information
Where
Europa Pl. 4
9000 Aalborg
When
17:45 - 21:30