Arrangement
Skal 2026 være dit år med ro og overskud?
Start året med at skabe forbindelse til din indre ro og sæt tonen for resten af 2026. Du bliver introduceret til EFT/tapping, der hjælper med at bringe dit nervesystem i ro.
Tilmeldingsfrist: 13. januar 2026 kl. 23.55
IDA Pakhusene, Aarhus C
Torsdag den 15. januar 2026
kl. 17.00 - 19.30
125,00 kr.
Dansk
Denne aften får vi besøg af certificeret EFT-behandler, Karen Eskesen fra EFT-rummet. Hun introducerer os til EFT/tapping – en kropsbaseret og evidensbaseret teknik, der hjælper med at afbalancere nervesystemet og dæmpe stress og tankemylder.
Aftenen byder på:
- Introduktion til EFT/tapping og dets virkning
- Mad og netværk
- Praktiske øvelser, hvor vi tapper sammen under Karens kyndige vejledning
Arrangementet er for alle, uanset om du kender til EFT/tapping i forvejen eller er helt ny. Du går hjem med konkrete redskaber, som du kan bruge med det samme – og en større ro i både sind og krop.
Kom og være med og start 2026 i ro og balance!
Priser
Seniormedlem | 125 kr. |
Ledigt IDA-medlem | 125 kr. |
Medlem | 125 kr. |
Studiemedlem | 125 kr. |
Tilvalg
Ledsager | 200 kr. |
FN’s verdensmål er en del af IDAs værdier
IDA ønsker at synliggøre koblingen til FN’s 17 verdensmål for bæredygtighed. Dette arrangement omhandler bl.a. disse verdensmål:
Praktiske Informationer
Hvor
Mariane Thomsens Gade 2F, 3. sal
8000 Aarhus C
Hvornår
kl. 17.00 - 19.30