Arrangement
Aarhus Bryghus - Ølsmagning
Kan du lide øl? Kan du lide Aarhus? Så kom med IDA på tur til Aarhus Bryghus, hvor der vil være en smagning af et udvalg af øl fra bryghuset, samt en rundvisning på bryghuset, så du ved selvsyn kan se, hvad der er i gære.
Tilmeldingsfrist: 19. februar 2025 kl. 23.55
Aarhus Bryghus, Viby J
Torsdag den 20. februar 2025
kl. 16.55 - 19.00
65,00 kr. - 100,00 kr.
Dansk
Der vil blive fortalt om bryggeriets historie, om øllene, ingredienserne, brygningen og om øllets historie i relation til dansk kulturhistorie, alt imens der smages på øllet direkte fra tank, fad eller flaske. Rundvisningen tager ca. 1½ time, og derefter vil der være mulighed for at hygge i deres bar og købe en fadøl eller nogle flasker til hjemmet.
Praktisk info
Du bedes fremvise din billet i IDA-appen, når du ankommer til arrangementet.
Ved spørgsmål m.v. kontakt arrangementsansvarlig Robert Schmidt Andersen på robert.andersen@m.ida.dk. Er du forhindret i at deltage i arrangementet, bedes du melde afbud før afmeldingsfristen. I tilfælde af udeblivelse uden afbud opkræves et “no show fee” svarende til 100 kr. for dette arrangement. Afbud kan meldes på
Priser
Ledigt IDA-medlem | 100 kr. |
Medlem | 100 kr. |
Seniormedlem | 100 kr. |
Studiemedlem | 65 kr. |
Praktiske Informationer
Hvor
Gunnar Clausens Vej 26
8260 Viby J
Hvornår
kl. 16.55 - 19.00
Tilmeldingsfrist
Afmeldingsfrist
Arrangementssprog
Antal pladser
Ledige pladser
Arrangør
Medarrangør
Kurser for studerende