Arrangement
Beredskab i forbindelse med katastrofer og ulykker
I dette arrangement ser vi på, hvad vi kan lære af håndteringen af natur- og menneskeskabte katastrofer – herunder hvad vi kan lære i forhold til det konkrete beredskab for arbejdspladser og civilsamfundets evne til at fungere.
Tilmeldingsfrist: 30. oktober 2023 kl. 23.59
IDA Conference, København V
Tirsdag den 31. oktober 2023
kl. 12.30 - 16.30
0,00 kr. - 300,00 kr.
Dansk
Vi inviterer katastrofe- og beredskabseksperter til at fremlægge erfaringer og overvejelser for at inspirere til, hvordan virksomheder og myndigheder eventuelt kan eller bør revurdere deres grundantagelser om katastrofer og ulykker – og dermed også fx deres beredskabsplaner.
Mødet afholdes i samarbejde med IDA Risk som et fælles fagligt netværksmøde.
Mødeansvarlige: Jakob Ugelvig Christiansen og Sonja Mikkelsen, IDA Arbejdsmiljø i samarbejde med IDA Risk.
Meld dig ind i IDA Arbejdsmiljø - Spar entrebilletten ved at tilmelde dig netværket inden du tilmelder dig arrangementet
Alle kan tilmelde sig IDA Arbejdsmiljøs nyhedsmail og få info om de sidste nye arrangementer: Tilmeld dig nyhedsmail her.
Er du ikke medlem af IDA? For at kunne tilmelde dig, skal du oprette en brugerprofil. Bemærk, ved oprettelse af en brugerprofil får du adgang til IDA's online tjenester - du bliver ikke medlem af IDA.
Priser
Deltager, ikke medlem af IDA | 300 kr. |
Studerende, ikke medlem af IDA | 0 kr. |
Firmamedlem | 0 kr. |
Medlem af arrangør | 0 kr. |
Ledigt IDA-medlem | 100 kr. |
Medlem | 0 kr. |
Seniormedlem | 100 kr. |
Studiemedlem | 0 kr. |
Praktiske Informationer
Hvor
Kalvebod Brygge 31-33
1780 København V
Hvornår
kl. 12.30 - 16.30