Arrangement
Gorilla Park Vejle
Er man glad for familie hygge, en far søn oplevelse eller kan man bare godt lide at udfordre sig selv, og prøve noget nyt, er dette DAGEN!
Tilmeldingsfrist: 28. august 2015 kl. 00.00
Gorillapark Vejle, Vejle
Lørdag den 12. september 2015
kl. 10.45 - 15.00
175,00 kr.
Dansk
Sæt dine klatre færdigheder på prøve, og kom med til en dag i Gorilla Park Vejle.
Programmet for dagen:
11:15 mødes vi foran Parken
11:30 Introduktion til sikkerhed
12:00 Sjov og leg
15:00 tid til at pakke sammen
Gorilla Parken i Vejle går utrolig meget op i sikkerhed, og da alle deres ting er godkendte, kan man fra 4 år og op, få lov til at få en hyggelig dag i Parken.
Er man glad for familie hygge, en far søn oplevelse eller kan man bare godt lide at udfordre sig selv, og prøve noget nyt er dette DAGEN!
Der vil blive udleveret en Sandwich, som man kan spise når det passer en, og har man lyst til noget sødt på turen, er der også en kiosk hvor man kan købe snack mv.
På dagen medbringes praktisk beklædning, der kan klare nogle udfordringer. Der er mulighed for at købe klatre hansker dernede, men ellers kan man også medbringe nogle hjemmefra. Handsker er ikke et krav.
Spørgsmål eller anden henvendelse kan ske via mail på. 13120@hih.au.dk hvor Lasse Lajgaard vil tage sig af jer.
Priser
Ledigt IDA-medlem | 175 kr. |
Medlem | 175 kr. |
Ukendt | 175 kr. |
Seniormedlem | 175 kr. |
Studiemedlem | 175 kr. |
Tilvalg
Ledsager | 175 kr. |
Praktiske Informationer
Hvor
Helligkildevej 60
7100 Vejle
Hvornår
kl. 10.45 - 15.00