Arrangement

Lønforhandling for kvinder

Er du klar til din næste lønforhandling? Vi skal turde kaste os ud i lønkampen. Derfor byder denne aften på gode råd, tips og tricks, så vi alle kan få konkrete og brugbare anvisninger med hjem.

Tilmeldingsfrist: 30. april 2026 kl. 23.55

IDA, Aarhus C

Mandag den 11. maj 2026

kl. 17.30 - 20.30

175,00 kr. - 600,00 kr.

Dansk

Find flere praktiske informationer nederst på siden.

 Vi har inviteret Solveig Schmidt, som på 3 timer vil lære os omkring forberedelsen til en forhandling og gennemføring af selve mødet.  

Vi har tidligere haft besøg af Solveig for flere år tilbage. Hvor der har været positiv feedback om arrangementet og en har blandt andet udtalt, at hun stadig bruger de råd Solveig gav den dag i dag.  

Solveig Schmidt skriver således på hendes hjemmeside, http://www.solveigschmidt.dk/:  

"Lønforhandling kan læres. Og når man ved, hvordan man skal gribe sagen an, er det lettere både at bede om en forhandling og at gennemføre den med et godt resultat. I en tid hvor ny løn indføres flere og flere steder, er det nærmest en nødvendighed for kvinder at lære sig, hvordan trinene danses omkring et forhandlingsbord."  

Glæd jer til en aften i lønforhandlingens tegn. 

Der vil undervejs blive serveret en let anretning.  

Priser

Deltager, ikke medlem af IDA

600 kr.

Firmamedlem

200 kr.

Medlem af arrangør

175 kr.

Ledigt IDA-medlem

175 kr.

Medlem

200 kr.

Seniormedlem

300 kr.

Studiemedlem

175 kr.

Praktiske Informationer

Hvor

IDA
Mariane Thomsens Gade 2F, 3. sal
8000 Aarhus C

Hvornår

Mandag den 11. maj 2026
kl. 17.30 - 20.30

Tilmeldingsfrist

Torsdag den 30. april 2026 kl. 23.55

Afmeldingsfrist

Søndag den 10. maj 2026 kl. 23.55

Arrangementssprog

Dansk

Antal pladser

42

Ledige pladser

39

Arrangør

Kvindeudvalg, IDA Østjylland

Arrangementsnr.

365004
Login og se tilknyttede filer