Digital Udvikling & Arkitektur

Afdelingen varetager drift af IDAs platforme og infrastruktur, udvikler digitale løsninger og integrationer, driver videreudvikling af applikationer, sikrer kvalitet i data og laver analyser og AI ovenpå data, samt håndterer IT-sikkerhed og privacy.

Lasse Schelbeck

Lasse Schelbeck

Direktør

Marc Stein

Marc Stein

Afdelingsleder

Jesper Brink Sørensen

Jesper Brink Sørensen

Service operation manager

Sandra Mulvad

Sandra Mulvad

Gruppeleder

Anders Hanghøj Larsen

Anders Hanghøj Larsen

Softwareudvikler

Simon Bognolo

Simon Bognolo

Teknisk arkitekt

Rickie Skov Sonqvist

Rickie Skov Sonqvist

Softwareudvikler

Hui Xu

Hui Xu

Senior Softwareudvikler

Marziyeh Rahimpour

Marziyeh Rahimpour

Softwareudvikler

Emil Mads Wangaa

Emil Mads Wangaa

Softwareudvikler

Lasse Worm Roslundh

Lasse Worm Roslundh

Softwareudvikler

Morten Brandenburg Mortensen

Morten Brandenburg Mortensen

IT-udvikler

Kira Cecilie Vang Ingvorsen

Kira Cecilie Vang Ingvorsen

Product Owner

Mads Larsen

Mads Larsen

Service-arkitekt

Magnus Kragelund

Magnus Kragelund

Product Owner

Mette Eskesen

Mette Eskesen

Product Owner

Allan Lund Tolberg

Allan Lund Tolberg

Project lead

Anders Gregersen

Anders Gregersen

Netværksadministrator

Matthew Stevenson

Matthew Stevenson

Systemadministrator

Alexander Gadving Schmidt

Alexander Gadving Schmidt

Systemadministrator

Tom Kruczek

Tom Kruczek

Systemadministrator

Søren Lylloff

Søren Lylloff

Supporter

Mickey Lysholm Nielsen

Mickey Lysholm Nielsen

Supporter

Daniel Bejtrup

Daniel Bejtrup

Softwareudvikler

Kim Tolberg Ørsøe

Kim Tolberg Ørsøe

Softwareudvikler

Samuel Ørsnæs

Samuel Ørsnæs

Site Reliability Engineer

Jeppe Emil Nygaard

Jeppe Emil Nygaard

Supporter

Thomas Piil Rosted

Thomas Piil Rosted

IT-udvikler

Allan Mæland

Allan Mæland

Scrum master

Kim Elmose

Kim Elmose

Web tool manager

Oliver Køppen

Oliver Køppen

Udvikler

Kristian Kremmer Davidsen

Kristian Kremmer Davidsen

Softwareudvikler

Daniel Vest Stenkjær

Daniel Vest Stenkjær

Scrum Master

Alper Altay

Alper Altay

Softwareudvikler (Studentermedhjælper)

Emil Neirup Jensen

Emil Neirup Jensen

Stud.IT

Alberte Emilie Christensen

Alberte Emilie Christensen

Studentermedhjælper

Asmus Johansen

Asmus Johansen

Studentermedhjælper

William Klement Mikkelsen

William Klement Mikkelsen

Studentermedhjælper

Nivetha Satgunalingam

Nivetha Satgunalingam

Studentermedhjælper

Oliver Stojcevski

Oliver Stojcevski

Studentermedhjælper

Emmanuel Baime

Emmanuel Baime

Studentermedhjælper