Digital Udvikling & Arkitektur

Afdelingen varetager drift af IDAs platforme og infrastruktur, udvikler digitale løsninger og integrationer, driver videreudvikling af applikationer, sikrer kvalitet i data og laver analyser og AI ovenpå data, samt håndterer IT-sikkerhed og privacy.

Lasse Schelbeck

Lasse Schelbeck

Direktør

Marc Stein

Marc Stein

Afdelingsleder

Jesper Brink Sørensen

Jesper Brink Sørensen

IT Service operation manager

Sandra Mulvad

Sandra Mulvad

Gruppeleder

Anders Hanghøj Larsen

Anders Hanghøj Larsen

Softwareudvikler

Simon Bognolo

Simon Bognolo

Teknisk arkitekt

Rickie Skov Sonqvist

Rickie Skov Sonqvist

Softwareudvikler

Hui Xu

Hui Xu

Senior Softwareudvikler

Marziyeh Rahimpour

Marziyeh Rahimpour

Softwareudvikler

Lasse Worm Roslundh

Lasse Worm Roslundh

Softwareudvikler

Morten Brandenburg Mortensen

Morten Brandenburg Mortensen

IT-udvikler

Kira Cecilie Vang Ingvorsen

Kira Cecilie Vang Ingvorsen

Digital forretningsudvikler

Mads Larsen

Mads Larsen

Service-arkitekt

Magnus Kragelund

Magnus Kragelund

Product Owner

Rylle Maja Sønderstrup

Rylle Maja Sønderstrup

Product owner

Anders Gregersen

Anders Gregersen

Netværksadministrator

Matthew Stevenson

Matthew Stevenson

Systemadministrator

Alexander Gadving Schmidt

Alexander Gadving Schmidt

Systemadministrator

Tom Kruczek

Tom Kruczek

Systemadministrator

Søren Lylloff

Søren Lylloff

Supporter

Mickey Lysholm Nielsen

Mickey Lysholm Nielsen

Supporter

Daniel Bejtrup

Daniel Bejtrup

Softwareudvikler

Kim Tolberg Ørsøe

Kim Tolberg Ørsøe

Softwareudvikler

Jeppe Emil Nygaard

Jeppe Emil Nygaard

Supporter

Thomas Piil Rosted

Thomas Piil Rosted

IT-udvikler

Kim Elmose

Kim Elmose

Web tool manager

Oliver Køppen

Oliver Køppen

Udvikler

Emil Neirup Jensen

Emil Neirup Jensen

Softwareudvikler

Allan Tolberg Lund

Allan Tolberg Lund

Digital forretningsudvikler

Amanda Vejle

Amanda Vejle

Digital forretningsudvikler

Veronica Isabelle Ulrikkeholm

Veronica Isabelle Ulrikkeholm

Softwareudvikler

Oliver Hansen

Oliver Hansen

Site Reliability Engineer

Emil Mads Wangaa

Emil Mads Wangaa

Site Reliability Engineer

Christopher Jakobsen

Christopher Jakobsen

Business Solution Developer

Kari Okholm Just

Kari Okholm Just

UX designer

Janni Naver

Janni Naver

Product Owner

Jennica Falk

Jennica Falk

Product Owner

Julie Navntoft

Julie Navntoft

Digital Forretningsudvikler

Rasmus Klitgaard Kristiansen

Rasmus Klitgaard Kristiansen

Platform Architect

Amin Amin

Amin Amin

Softwareudvikler

Asmus Johansen

Asmus Johansen

Studentermedhjælper

Oliver Stojcevski

Oliver Stojcevski

Studentermedhjælper

Emmanuel Baime

Emmanuel Baime

Studentermedhjælper

Mie Andersen

Mie Andersen

Studentermedhjælper