Arrangement

AMR-netværksaften i Aarhus - KUN FOR PRIVATE AMR

Arbejdsmiljørepræsentanter gør en forskel - og det vil vi gerne sætte fokus på

Tilmeldingsfrist: 26. oktober 2026 kl. 23.59

IDA Pakhusene, Aarhus C

Tirsdag den 27. oktober 2026

kl. 17.30 - 20.00

0,00 kr.

Dansk

Find flere praktiske informationer nederst på siden.

På kontorarbejdspladser som dem IDAs privatansatte medlemmer typisk er på, er arbejdsmiljørepræsentantens største udfordringer i dag typisk ikke ergonomi, kontorstole eller sikkerhedsulykker. Det handler i langt højere grad om det psykiske arbejdsmiljø: stress, arbejdspres, hyppige forandringer, grænseløst arbejde og konsekvenserne af hybridarbejde. Fælles for disse emner er, at de i høj grad handler om organisering af arbejdet snarere end om den enkelte medarbejder. Det er med til at gøre en AMRs arbejde svært, men det giver også AMR gode muligheder for at gøre en stor forskel ved at hjælpe arbejdspladsen med at se og ændre de strukturelle mønstre der udfordrer arbejdsmiljøet.

Målet med aftenen er derfor ikke blot at informere, men også at samle engagerede arbejdsmiljørepræsentanter i et fællesskab, hvor vi kan lære af hinanden og bidrage til at styrke arbejdsmiljøindsatsen på tværs af brancher og arbejdspladser.

Der serveres mad og drikke, og der vil være god tid til dialog og netværk. Alle transportudgifter til og fra arrangementet dækkes af IDA. 

Bemærk, at dette arrangement afholdes i Aarhus, vil du hellere deltage i København, afholdes samme arrangement den 05. november. Du kan tilmelde dig her: AMR-netværksaften - KUN FOR PRIVATE AMR

Priser

TR

0 kr.

Praktiske Informationer

Hvor

IDA Pakhusene
Mariane Thomsens Gade 2F, 3. sal
8000 Aarhus C

Hvornår

Tirsdag den 27. oktober 2026
kl. 17.30 - 20.00

Tilmeldingsfrist

Mandag den 26. oktober 2026 kl. 23.59

Afmeldingsfrist

Mandag den 26. oktober 2026 kl. 23.59

Arrangementssprog

Dansk

Antal pladser

85

Ledige pladser

81

Arrangør

IDA Privat

Arrangementsnr.

368331
Login og se tilknyttede filer