Mød IDAs kompetence-team
It, forhandling og salg
Steen Jørgensen
Steen har mere end 19 års erfaring inden for kompetenceudvikling og efteruddannelse til dansk erhvervsliv og de seneste 5½ år hos IDA og kan hjælpe dig med valg af kurser og efteruddannelse indenfor områder som bl.a. automation & RPA, Lean & Six Sigma, UX, sprint & Design Thinking, samt forhandling og salg.
It og digitalisering
Rikke Waldorff Jensen
Rikke har mange års erfaring med kompetenceudvikling og kurser, og et stort kendskab til kursusmarkedet inden for it og digitalisering.
Projektledelse
Jette Meyer-Kristensen
Jette har mere end 10 års erfaring inden for kompetenceudvikling og kan hjælpe dig med valg af projektlederkurser i forhold til dine ønsker for din videre karriere.
Ledelse
Hui Rose Moth
Hui Rose Moth har flere års erfaring med kompetenceudvikling til ledere på alle niveauer og kan hjælpe dig med at finde kurser og efteruddannelse, der matcher dit behov, alt efter hvor du er i livet.
Kommunikation og personlig udvikling
Iben de Neergaard
Med over 10 års erfaring inden for kursusudvikling og en solid baggrund i kommunikation og personaleledelse, er Iben de Neergaard klar til at hjælpe dig med at finde kurser og efteruddannelsestilbud, der styrker dine kompetencer inden for kommunikation og personlig udvikling.
Life science, pharma og medicoindustrien
Katharina Laungaard
Katharina rådgiver virksomheder og fagpersoner i life science-, pharma- og medicoindustrien om målrettede kurser og kompetenceudvikling, der skaber effekt i praksis.Hun hjælper med at afklare reelle behov, navigere i regulatoriske krav og omsætte dem til kurser og læringsforløb med klar retning.Fokus er på kvalitet frem for standardløsninger – og på kurser, der gør en forskel for både medarbejdere og organisation.