Søg

EN

Mit IDA

Menu

Initiativet til efteruddannelse ligger hos dig
29.08.2022
3 min læsetid

Initiativet til efteruddannelse ligger hos dig

Mange går rundt med et ønske om at efteruddanne sig, men synes det er svært at gå til deres leder og bede om. Ofte er det dog medarbejdernes egen forespørgsel, der sender dem afsted på kursus.

IDA Learning

af IDA Learning

 

Læs mere

Artikel

29.08.2022

Find den rigtige efteruddannelse

”Jeg kan ikke finde det rigtige kursus” er en undskyldning, IDAs karrierekonsulenter hører ofte. Det kan være svært, særligt når man har travlt og ikke tager sig tiden til at løfte blikket og se på mulighederne.

Artikel

29.08.2022

Bliv peget i retning af dit næste kursus

IDA tilbyder kompetencerådgivning, hvor en rådgiver hjælper dig med at få overblik over relevante tilbud og peger dig i den retning af det, der giver mest værdi for dig.

Efteruddannelse

Kurser

I IDA har vi en bred vifte af kurser og uddannelser, som er skræddersyede til dig som ingeniør, cand.scient eller IT-professionel. Find det rette kursus til dig.

Kontante fordeleNyhederAnalyserPresse
IDA ForsikringIDA ConferenceIDA StuderendeEnglish site
Kontakt os:Tlf. 33 18 48 48Skriv til os her
Databeskyttelse i IDA